امروز: دوشنبه 1 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد بازار

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد بازار دسته: اقتصاد
بازدید: 17 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 234 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 40

عملکرد بازار به معنای توانایی شرکت در جهت ارضا کردن و حفظ مشتریان از طریق ارایه محصولات و خدمات با کیفیت می باشد

قیمت فایل فقط 27,500 تومان

خرید

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد بازار

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 40

عملکرد بازار به معنای توانایی شرکت در جهت ارضا کردن و حفظ مشتریان از طریق ارایه محصولات و خدمات با کیفیت می باشد(سایمونز، ر.، ،1385،ص23). این متغیر در این تحقیق بر اساس سازه های میزان حفظ و جذب مشتری و نیز کیفیت محصول اندازه گیری می شود. بازارگرایی ـ برمبنای دیدگاه نارورو اسلاتر (1990) بازارگرایی عبارتست از: فرهنگ سازمانی که به صورت بسیار کارا و اثربخش رفتارهای فردی را به منظور خلق ارزش های افزونتر برای مشتریان هدایت کرده و برای ارتقای عملکرد تجاری شرکت لازم و ضروری است  (1990 Narver, John c,slater StanleyF). به بیان دیگر، بازار گرایی عبارت از ایجاد آگاهی درباره­ی بازار جهت پیش بینی نیازهای جاری و آتی مشتریان، با هدف انتشار این بینش در تمام واحدهای سازمانی و پاسخگویی گسترده به آن می باشد. این مفهوم بیشتر بر کسب اطلاعات، انتشار و کاربرد آن و نیز رابطه اش با خدمت رسانی موثر در مورد نیازها و خواسته های مصرف کنندگان تمرکز دارد (2008Taylor Charles R,)  بازار گرایی مشتمل بر سه مولفه مشتری محوری، رقیب محوری و هماهنگی بین وظیفه ای است (1990Narver John c,)

نوآوری ـ نوآوری به معنای ارایه تولیدات و خدمات نو حاصل از کاربرد خلاقیت ها در زمینه های مختلف کاری شرکت است. همچنین نوآوری به معنای کاربرد موفق عقاید خلاق در سازمان نیز می باشد(,p.252010Rhee Jaehoon,). این متغیر بر اساس مولفه های نوآوری تولید و نوآوری فرایند اندازه گیری می شود (,p.192008Jimenez-Jimenez Daniel,). گرایش به یادگیری ـ گرایش به یادگیری به فرایند توسعه­ی علوم جدید و بینش های ناشی شده از تجربیات مشترک مردم با سازمان و اثر رفتارهای بالقوه اشاره دارد(Jimenez-Jimenez Daniel,2008,p.19 ). گرایش به یادگیری به طور وسیع به عنوان توسعه­ی دانش یا بینش های جدیدی که اثر بالقوه ای روی رفتارها از طریق ارزش ها و عقاید دارد، تعریف می شود. همچنین گرایش به یادگیری با توسعه­ی دانش جدید در سازمان مرتبط می باشد(Rhee Jaehoon,2010,p.25) این متغیر بر اساس سازه های توان کسب و توزیع اطلاعات مربوط به مشتریان اندازه گیری می شود(Jimenez-Jimenez Daniel,2008,p.20)

2-3) سیر تحول عملکرد بازار

از آغاز دهه 1990 تا کنون عملکرد بازار یکی از مفاهیم محوری مطرح در ادبیات بازاریابی بوده است ( کالی و یاورسکی، 1990،ص23؛ نارور و اسلیتر، 1990،ص18). عملکرد بازار کانون توجه تشکیلات بازاریابی آن دسته از شرکت هاس که مسئولیت آنها چندگانه بوده و برآورده ساختن نیازهای مشتریان به عنوان اولویتی برتر برای کل سازمان به حساب می آید (نارور و استیلر، 1990،ص14). بر اساس اندیشه های نارور و استیلر (1990) عملکرد بازار از سه بعد گرایش مشتری، گرایش رقیب و همکاری بین کارکردی و دو شاخص تصمیم یعنی توجه بلند مدت و سودآوری تشکیل شده است. گرایش مشتری و گرایش رقیب شامل کلیه ی فعالیت های اکتساب اطلاعات راجع به خریداران و رقبا در بازار هدف و انتشار آن در تمام کسب و کار ها است. مولفه ی سوم این ساخته به یکپارچگی کلیه یافراد درون شرکت جهت برآورده ساختن نیازهای مشتریان اشاره دارد. علیرغم کوچکی و تازگی مسئولیت ها و تعهدات در شرکت های کوچک و متوسط باید گفت که این دسته از شرکت ها اغلب بسیار بازارگرا بوده و به جهت رقابت کارا با شرکت های بزرگتر، می توانند به راحتی ما را درک هر چه بهتر عملکرد بازار در محیط های کوچک و متوسط یاری رسانند (راجو و دیگران، 2010) و همین موضوع مطالعه پیرامون آنها را ارزشمند می سازد.

 فهرست مطالب

 عملکرد بازار

مفهوم بازار

سیر تحول عملكرد بازار

رابطه بین سرمایه اجتماعی و عملکرد بازار

مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت دانایی ارتباط با مشتری

دستیابی به سهم بازار

اهمیت کیفیت خدمات

ابعاد پنج گانه کیفیت خدمات در مدل سروکوال

 بدست آوردن و حفظ مشتری

 شاخصهای سنجش عملکرد بازار

ایجاد ارزش برای مشتری

 تفاوت بین ارزش ادراکی و رضایت مشتری

رضایت مشتری، رمز بقا در بازار رقابتی

شناسائی توقعات مشتری

 طراحی کالا یا خدمت بر اساس توقعات و نیاز مشتری

ارائه خدمت بر اساس طراحی

مدیریت انتظارات مشتری

رضایت سنجی مشتری

معیارهای عملكرد شركت

 معیارهای مالی سنتی

 بازده سرمایه گذاری

 سود باقیمانده

بازده فروش

 سود هر سهم

 قیمت به سود هر سهم

 معیارهای مالی نوین

 ارزش افزوده اقتصادی (EVA)

 یشینه تحقیقات انجام شده

 پیشینه تحقیقات انجام شده

تحقیات داخلی

تحقیقات خارجی

منابع و ماخذ

قیمت فایل فقط 27,500 تومان

خرید

برچسب ها : مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد بازار , مبانی نظری و پیشینه تحقیق , عملکرد بازار , مبانی نظری , پیشینه تحقیق عملکرد بازار

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر